Dlaczego warto zdecydować się na obsługę prawną firmy

Mogłoby się wydawać, że obsługa prawna przedsiębiorstwa dedykowana jest przede wszystkim dużym podmiotom. Nic bardziej mylnego! Z pomocy profesjonalistów korzystają nawet małe firmy, czy też ci, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. Jest to sprawdzony sposób na to, aby zmniejszyć ryzyko zaistnienia wielu nieprzyjemnych sytuacji, które mogłyby doprowadzić do strat finansowych.

Co wchodzi w skład usług?

Obsługa prawna przedsiębiorstw to szereg rozmaitych usług, które znacząco ułatwiają prowadzenie działalności. Na ręce fachowców możemy przekazać sprawy, którymi nie możemy zająć się osobiście. Należy zaznaczyć, że to od klienta zależy zakres pomocy. Każdy przypadek jest zupełnie inny. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby znaleźć kancelarię, która elastycznie dopasowuje ofertę do potrzeb zleceniodawcy.

W skład obsługi prawnej przedsiębiorstw wchodzi m.in. weryfikacja umów. Wiele firm podpisuje dokumenty bez dogłębnej analizy. Może to nieść za sobą niemałe kary umowne. Zwykle dopiero po czasie okazuje się, że w umowie znajdują się „haczyki”, które działają na niekorzyść firmy. Oczywiście pomoc prawnika może być niezbędna jeszcze przed otworzeniem własnego biznesu np. podczas wyboru formy działalności gospodarczej. Nie można również zapomnieć o umowach o zatrudnienie.

Czy obsługa prawna się opłaca?

Obsługa prawna przedsiębiorstw to usługa generująca dodatkowy koszt. Mogłoby się wydawać, że nie jest to zbyt opłacalne, szczególnie jeśli firma jest mała. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że ilość spraw formalnych jest ogromna.

Nie każda osoba posiadająca działalność może pochwalić się dostateczną znajomością przepisów prawa. Jest to zupełnie normalne. Przepisy dynamicznie zmieniają się w czasie, a ponadto są niezwykle zawiłe, a zarazem niejasne.

Ile kosztuje obsługa prawna?

Nie można jednoznacznie powiedzieć, ile będzie kosztować nas obsługa prawna firmy. Jest to kwestia bardzo indywidualna. Kwestie finansowe ustalane są zwykle już na samym początku, a więc nie trzeba obawiać się, że cena będzie zaskoczeniem.

Plusem jest fakt, że nie trzeba posiadać ogromnego budżetu, aby skorzystać z usług ekspertów. Nie ma również konieczności korzystania z pełnej obsługi prawnej. Każdy może wybrać pakiet odpowiedni dla siebie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy GLC

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here