Komputery stacjonarne coraz bardziej odchodzą do lamusa i są zastępowane przez mobilne rozwiązania typu laptopy czy notebooki. Dotyczy to nie tylko domowego zacisza, ale także biznesu. Przedsiębiorcy coraz częściej używają laptopów zarówno w biurach, jak i poza nimi. Można je wziąć ze sobą dosłownie wszędzie, co na delegacji czy też podczas spotkania biznesowego z klientem jest niezwykle wygodne i praktyczne. Należy jednak pamiętać tym, że innego sprzętu potrzebować będziemy do domowego użytku aniżeli do pracy. Na jaki laptop do pracy się więc zdecydować?

Czym powinien charakteryzować się laptop do pracy?

Jeśli chodzi o wybór laptopa do pracy, z pewnością można liczyć na bogactwo asortymentu. Sklepowe półki aż uginają się pod naporem najróżniejszych modeli, które w mniejszym lub większym stopniu odpowiadać będą potrzebom i oczekiwaniom danych przedsiębiorców. Kluczem do sukcesu jest oczywiście dostosowanie sprzętu do swoich indywidualnych preferencji i wymagań, jednakże nie każdy wie tak naprawdę, czego rzeczywiście potrzebuje. W skrócie można powiedzieć, że laptop biznesowy powinien mieć dwa złącza USB (USB 2.0 i 3.0), port HDMI lub VGA, Wi-Fi, Bluetooth, dysk twardy SSD, czytnik kart pamięci, wodoodporną klawiaturę, wysokiej jakości obudowę, pojemny akumulator (pozwalający na długi czas pracy na jednym ładowaniu) oraz dużą pamięć RAM. Najlepiej też będzie, jeśli laptop będzie stosunkowo lekki. W przypadku mniejszego ekranu waga laptopa nie powinna przekraczać dwóch kilogramów, a przy ekranie 15,6 cala – 2,5 kg. 

Dobry laptop do pracy, czyli jaki?

Od biznesowego laptopa oczekuje się konkretnych parametrów. Z całą pewnością to przenośne urządzenie powinno być solidne i funkcjonalne oraz bardzo wydajne i wielozadaniowe. Należy zwrócić uwagę na to, czy obsługuje specjalistyczne oprogramowanie i jest ergonomiczne. To wszystko przekłada się na komfort użytkowania. Konstrukcja powinna być lekka i wytrzymała. Laptop do pracy powinien także wyróżniać się długim czasem pracy na baterii, a więc mobilnością. To zapewni pojemny akumulator. Nie może przecież być tak, że po kilku godzinach pracy laptop odmówi posłuszeństwa, pomimo naładowania akumulatora do pełna poprzedniego dnia. Mile widziane są liczne złącza i łączność bezprzewodowa. Dzięki temu możliwe będzie podłączenie zewnętrznego monitora, a więc rozszerzenie obszaru roboczego. Jak najbardziej powinno znaleźć się opcja łączności bezprzewodowej z szybkim Wi-Fi. Bezproblemowo laptop powinien również łączyć się ze smartfonem i urządzeniami peryferyjnymi za pomocą technologii Bluetooth.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here