W dzisiejszych czasach słysząc hasło „reklama” myślimy głównie o telewizji i Internecie. Zwracamy coraz mniejszą uwagę na banery ozdabiające miasta i autostrady, a ulotki wyrzucamy do kosza. Pojawia się więc pytanie – czy warto jeszcze inwestować w reklamę papierową? Okazje się, że jak najbardziej, należy to jednak robić w sposób przemyślany i kreatywny.

Zastanów się, kto jest Twoim odbiorcą

Wszechobecny dostęp do Internetu to znak rozpoznawczy naszych czasów. Jest on źródłem niemalże każdej informacji – za jego pośrednictwem dowiadujemy się o interesujących produktach, nowościach na rynku i ciekawych wydarzeniach organizowanych w naszej okolicy. Istnieje jednak wciąż spora grupa osób, która nie posiada takiego komfortu. Tak, to głównie osoby starsze i te mniej zamożne. Są to jednak z całą pewnością grupy społeczne, które mogą stać się odbiorcami wielu usług i konsumentami różnych produktów. Jak do nich dotrzeć skoro użycie Internetu nie wchodzi w grę? Właśnie za pomocą form reklamy papierowej – plakatów, ulotek, czy broszur.

Kiedy i jak inwestować w ulotki?

Odpowiedź na powyższe pytanie częściowo wynika z poprzedniego akapitu. W ulotki powinieneś inwestować, gdy w Twojej grupie docelowej znajdują się osoby, które nie są stałymi bywalcami portali społecznościowych. Dla ludzi starszych plakaty oraz ulotki to często jedyne źródło informacji o danym produkcie czy wydarzeniu. Wybór odpowiedniej grupy docelowej to jednak nie wszystko – należy jeszcze w umiejętny sposób do niej dotrzeć, czyli umieszczać ulotki w miejscach, gdzie bywają nasi potencjalni klienci i gdzie będą mieć czas na spokojne zapoznanie się z ich treścią.

Wydarzenia, na których reklama papierowa to konieczność

Trudno jest wyobrazić sobie promocję koncertu bez porozwieszanych po całym mieście plakatów informujących o tym wydarzeniu. Nie dzieje się tak bez powodu – plakaty i ulotki są wciąż najlepszym materiałem do promocji pewnych wydarzeń. Ulotki to także świetna forma reklamy, gdy dopiero otwierasz biznes i chcesz zaistnieć na rynku. Można wtedy do nich dołączyć ciekawe bony promocyjne, które zachęcą potencjalnych klientów do odwiedzenia nowo otwartego lokalu. Różnego rodzaju targi branżowe i wystawy to również wydarzenia, na których nie może zabraknąć ulotek i plakatów.

Postaw na wysoką jakość i staranne wykonanie

Aby ulotki zwróciły uwagę potencjalnych klientów powinny odznaczać się wysoką estetyką i jakością. Intrygujący wygląd ulotek to gwarancja tego, że odbiorca zapozna się z ich treścią. Powinieneś zadbać również o to, aby treść była dobrze wyeksponowana, a na ulotce znalazły się wszystkie potrzebne informacje.

Podsumowanie

Ulotki wypełniające po brzegi kosze na śmieci to z całą pewnością nie najprzyjemniejszy widok. Dzięki odpowiedniemu planowaniu da się tego uniknąć, a ulotki mogą stać się opłacalnym uzupełnieniem każdej kampanii reklamowej. Aby tak się stało, warto zatroszczyć się również o wysoką jakość materiałów i zwrócić się o pomoc do doświadczonych specjalistów z drukarni JKB Print. Dodatkowo sprawdź ofertę druku ulotek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here