Kiedyś, żeby obejrzeć telewizję, a więc ulubiony serial, film, który okazał się głośnym hitem, czy mecz piłki nożnej, musieliśmy posiadać w domu telewizor. Obecnie wcale nie jesteśmy uzależnieni od odbiornika. Mało tego – wiele osób otwarcie deklaruje, że już dawno z niego zrezygnowało i nie ma go w swoim domu. O co chodzi? Czy więc przestali oglądać to, co lubią? Ależ skąd! Znaleźli po prostu inne źródło, które im to umożliwia. Internet!

Telewizja na życzenie – na czym to polega?

Dzisiaj rekordy popularności bije TV przez Internet. To właśnie za jej pośrednictwem, używając wyłącznie laptopa, komputera stacjonarnego czy nawet smartfonu, użytkownicy mogą dotrzeć dokładnie do tego, co ich interesuje. Zwykle materiały zamieszczane są na specjalnych platformach, do których dostęp jest całkowicie darmowy lub można na niego wykupić korzystny abonament. Duże stacje telewizyjne, na przykład te skupione na filmach, posiadają własne aplikacje – jeśli dana osoba ma wykupiony pakiet telewizyjny z takim kanałem, może się zarejestrować w aplikacji i bez problemu obejrzeć o dowolnej porze to, czego z różnych względów nie miała okazji zobaczyć w chwili emisji.

W Internecie można też odnaleźć specjalne „wypożyczalnie”, które działają dokładnie na tej samej zasadzie co dawne wypożyczalnie płyt czy kaset wideo. Za określoną kwotę (na przykład 10 złotych) można na określony czas (często 24, 48 lub 72 godziny) wykupić dostęp do konkretnego filmu. W ten sposób nie wychodząc z domu, wypożyczamy dany tytuł i możemy poświęcić się seansowi.

Co możesz obejrzeć o dowolnej porze?

Tak naprawdę telewizja internetowa daje teraz nieograniczone możliwości. Niemniej jednak najczęściej oglądanymi materiałami na życzenie okazują się seriale. Obecnie czołowe stacje zagraniczne zajmują się ich masową produkcją, ponieważ zyskują duży odzew ze strony widzów. Co ciekawe, oglądają je nie tylko kobiety, z którymi jeszcze do niedawna były ściśle kojarzone (w Polsce przez długi, długi czas seriale łączono wyłącznie z telenowelami), ale i mężczyźni. Nie brakuje również propozycji dla młodszego grona odbiorców.

Seriale powstają na naprawdę przeróżne tematy. W modzie są chociażby te medyczne, kryminalne, sensacyjne oraz historyczne. Nie brakuje też obyczajowych czy fantastycznych. Każdy z nich znajduje nieco innych fanów, ale ich oglądalność stale wzrasta. Przyczynia się do tego również telewizja internetowa, ponieważ dzięki niej do wielu pozycji mogą dotrzeć wszyscy ci, którzy nie mieliby okazji obejrzeć ich podczas emisji o konkretnej porze.

Za pośrednictwem telewizji internetowej można też oglądać rozmaite filmy. Ponadto, jako wideo na życzenie da się obejrzeć różnego rodzaju programy emitowane na antenach telewizyjnych (na przykład kulinarne) czy odcinki talent show.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here