W ostatnich latach nowoczesne usługi mają coraz większe znaczenie w biznesie. Jednocześnie pojawiło się pytanie o to, jak powinno wyglądać biuro dla firm z branży IT. Przedstawiamy kilka rozwiązań i pomysłów.

Workbench, przestrzeń kreatywna i fun room

Jest to charakterystyczny typ stanowiska, który umożliwia całemu zespołowi realizującemu dany projekt pracę w jednym miejscu. To rozwiązanie ma również zastosowanie przy pracy w parach, kiedy dwie osoby muszą się wzajemnie ze sobą konsultować. Z kolei w sytuacji, gdy niezbędne są komfortowe warunki do cichej pracy, swoje zastosowanie znajdą panele akustyczne. Można również zdecydować się na stworzenie całych siedzisk akustycznych, zapewniające odpowiednie warunki pracy pojedynczym osobom.

Dodatkowa przestrzeń kreatywna powinna byś stworzona z myślą o burzach mózgów i pracy zespołowej. Z kolei dla możliwości pracy kilku zespołów równocześnie warto pomyśleć o stworzeniu sal konferencyjnych różnych wielkości. Nie bez znaczenia jest również wygospodarowanie strefy relaksu, czyli tak zwanych fun room lub chillout room. Ich przeznaczeniem jest zapewnienie pracownikom miejsca do odpoczynku od pracy przy monitorze.

Aranżacja wnętrz

Przygotowując przestrzeń dla pracowników IT, nie sposób zapomnieć o odpowiedniej aranżacji biur. Pierwszą rzeczą jest uporządkowanie kabli na przykład poprzez specjalnie zaprojektowane kanały kablowe, mediaporty wbudowane w biurka, przelotki na kable oraz blaty przesuwne. Zapewnią one porządek w miejscu pracy.

W całym zamyśle tworzenia powierzchni biurowych dla IT warto wziąć pod uwagę nawiązanie do charakteru pracy. Ciekawym pomysłem będzie ozdobienie ścian hasłami nawiązującymi do branży. Cała identyfikacja wizualna we wnętrzach powinna wyglądać nowocześnie, a kolorystyka – przemyślana i spójna. Z drugiej strony dla umożliwienia pracownikom relaksu podczas pracy warto zaopatrzyć biuro w hamaki, pufy lub poduszki. Można je umieścić w fun lub chillout roomach, a nawet w open space’ach.

Więcej rozwiązań możesz naleźć, przeglądając konkretne oferty na wynajem biur. Warszawa, Wrocław, Kraków i Poznań z pewnością są miastami godnymi wzięcia pod uwagę, jeśli interesuje Cię rozwój firmy IT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here