7 warunków które trzeba spełni, aby zdobyć followersów

Żyjemy w ciekawych czasach, w których zarabiać można praktycznie na wszystkim, także na swojej pasji, hobby czy po prostu swoim wizerunku. Proste narzędzie, jakim jest Instagram, może być idealne do tego, aby całkowicie mienić nie tylko swoje życie, ale także finanse. Jak przekształcić pasję w pracę? Wystarczy spełnić kilka prostych warunków, jednym z nich jest duża liczba followersów na Instagramie – jak ich zdobyć?

Pasja i szczerość

Nie można prowadzić Instagrama o niczym. Po prostu wielkie nic, choćby było najpiękniejsze i obrobione w najlepszych programach graficznych nic kompletnie nie ma do powiedzenia, a więc nikogo nie zainteresuje.

Na początek trzeba określić, o czym ma być nasz profil – co jest dla ciebie charakterystyczne i jakie treści chcesz sprzedawać. Musisz wiedzieć, czy chcesz uczyć, bawić, rozśmieszać, pokazywać świat czy opowiadać o kuchni. Ważne, aby zająć się tym, co sprawia nam przyjemność, na czym się naprawdę znamy i podawać fakty w sposób szczery – radzi specjalista tanielajki.pl.

Zaangażowanie i systematyczność

Prowadzenie Instagrama to ciężka praca, wymagająca systematyczności. Tak naprawdę, trzeba być w gotowości przez 24 godziny i siedem dni w tygodniu. Nie ma drogi na skróty, bo kilka dni nieobecności oznacza spadek zainteresowania, a co za tym idzie followersów. To powód, dla którego wszystkie treści trzeba przygotowywać ze znacznym wyprzedzeniem i dokładnie planować ich zamieszczenie.

Kompetencje

To bardzo ważne, aby zamieszczać tylko te informacje, które naprawdę sprawdziłeś i zweryfikowałeś, a na zdjęciach być szczerym. Opcja kopiuj wklej zupełnie się nie sprawdza, treści muszą być autorskie i napisane faktycznie przez ciebie. Nie pisz o czymś, na czym kompletnie się nie znasz, bo może się okazać, że przekazujesz kompletne bzdury. Nawet jeśli decydujesz się na lokowanie treści, sprawdzaj, czy produkt, który polecasz, jest naprawdę dobry, w innym przypadku szybko stracisz autorytet.

Estetyka

Instagram musi być ładny, tylko nie zapominaj, że nie to ładne co ładne, ale to, co tobie i twoim followersom się podoba. Musisz zaoferować swoim odbiorcom coś przyjemnego i łatwo wpadającego w oko, a używanie odpowiednich aplikacji i filtrów znacząco to ułatwia. Ważne jest tylko aby zachować umiar i spójny przekaz swojego Instagrama, dlatego nadmiar eksperymentów może być szkodliwy i wprowadzać niepotrzebny chaos.

Instastory

Zdecydowana rewolucja na Instagramie, która sprawiła, że twoi followersi mogą poznać cię naprawdę, a nie tylko obejrzeć kilka zdjęć z krótkim komentarzem. Dzięki story możesz pokazać płacz, śmiech, po prostu to, jaka jesteś naprawdę. Nie zrażaj się i nie myśl o tym, że nie podoba ci się twój głos czy wygląd. Zanim zaczniesz nagrywać, sprawdź, w jakiej fryzurze najlepiej się czujesz, w jakim makijażu wyglądasz najatrakcyjniej, a potem nagrywaj i po prostu bądź sobą. Nikt nie jest idealny, a nawet profesjonaliści mają wady wymowy czy idealne zęby. Ty wiesz, jakie masz wady i kompleksy, ale reszta świata nie musi być o tym poinformowana.

Nienachalne reklamy

Reklama nie powinna zdominować twojego Instagrama, trzeba umieć wyważyć pewną średnią, pomiędzy tym, co dla ciebie ważne, a tym, na czym da się zarobić. Nienachalnie, to najważniejsze.

Ostrożne crossy

Crossy, czyli pewna forma reklamowania siebie na innym Instagramie to bardzo duża szansa na zwiększenie liczby zasięgów. Dzięki zaistnieniu na Instagramie innej osoby masz spore szanse dotrzeć do grupy odbiorców, która w innym przypadku by cię nie znalazła. Zachowaj umiar i staraj się nie tworzyć kółek wzajemnej adoracji, w których zawsze zachwycacie się tylko sobą nawzajem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here